A Martonvásári Művészeti Iskola

„Tanulj örömmel! – Játssz tehetségesen!”

Tanulásmódszertan, személyiségfejlesztés, játék a tehetségesek körében
címmel

tehetséggondozó osztályok indítását hirdeti meg!

Célunk a gyerekek tehetségének kibontakoztatása!
A gyerekek - természetes érdeklődésükre is alapozva - a foglalkozásokon tanulni tanulnak, megismerik és felismerik azokat az élethelyzeteket, amelyben intelligensen érvényesülniük kell, szervezési és együttműködési hajlandóságuk tudatossá és lendületessé válik, valamint húszféle játékon keresztül tapasztalhatják meg az említett témaköröket.

Az osztályokba 2x12 fő számára van lehetőség bekerülni, így a programba a következő feltételekkel fogadhatjuk a jelentkezőket:

- a jelentkező 1993. szeptember 1. és 2002. szeptember 1. között született

- a Martonvásári Művészeti Iskola tanulója legalább 2 éve

- a tanuló szülei hozzájárulnak a gyermek beválogatásához szükséges vizsgálatok és tesztek kitöltéséhez

- a szülő e-mail-ben, telefonon, vagy személyesen érdeklődőként regisztrálja gyermekét a Művészeti Iskola titkárságán 2011. október 21-ig ( Ezt a címet a spamrobotok ellen védjük. Engedélyezze a Javascript használatát, hogy megtekinthesse. , tel: 06-22-460-083)

A programban való részvétel díjmentes.
A foglalkozások csoportosak, heti 1x90 percben zajlanak és a tanév végéig tartanak.

Az előzetesen regisztrált szülők és gyermekek számára 2011. október 22-én szombat reggel 8 órakor tájékoztatást adunk a program részleteiről.

A beválogatás további feltételeit ekkor ismerhetik meg, valamint a felvételhez szükséges vizsgálatokat a tájékoztató után (9 órakor) a jelentkezők megkezdhetik.

A program szakmai támogatói:

Dr. Habil. Dávid Imre Ph.D. - pszichológus, Debreceni Egyetem Pedagógiai Pszichológia tanszék, egyetemi adjunktus

Bajor Péter - Magyar Géniusz Projektiroda projektmenedzser

Dr. Pázmány Ágnes - Apáczai-díjas, főiskolai adjunktus

Dr. Bakacsi Gyula - A Martonvásári Tehetséggondozó Alapítvány elnöke, főiskolai tanár

Salamon Ferencné - A Martonvásári Tehetséggondozó Alapítvány titkára, az iskola nyugalmazott igazgatója

Jesztl József - közösségi koordinátor, játékkutató-oktató

A Martonvásári Művészeti Iskola tantestülete elkötelezett a program megvalósítása mellett

Idézet a tanterv célmeghatározásaiból

A beválogatás célcsoportja:

"Azokat az átlagot meghaladó képességű, motivált gyermekeket keressük, akiknek önértékelési, vagy szocializációs, vagy tanulási problémái vannak, illetve a felsorolt területeken erősödni szeretnének".

A program célja:

A  résztvevő gyermekek a program végén képesek legyenek a

"hatékonyabb tanulásra",
"énképük javuljon",
"metakommunikációs és kommunikációs készségük fejlődjön",
"szervezési és együttműködési készségük dinamikussá és tudatossá váljon",

ezáltal

több időt és energiát nyerhessenek a speciális tehetségterületük gyakorlására,
önmegvalósítási és önérvényesítési szándékuk kulturáltan megvalósulhasson,
szorongásaikat oldhassák.

Számítok minden érdeklődő együttműködésére!

Üdvözlettel:

Nemes József