Tehetségnap az Alkotóházban - Ego et Mundi csoport

2013. június 22- én nagyszabású rendezvénnyel zárult a Martonvásári Tehetséggondozó alapítvány „ Ego et Mundi” programja.

A program Nemzeti Tehetség Program keretében ”A tehetséges fiatalok felkészítését végző, kiváló programmal dolgozó alapfokú művészetoktatási intézmények támogatására” kiírt ( NTP-AMI -12-0075) pályázat támogatásával valósult meg.

A Művészeti Iskola tizenhárom növendékéből alakult alkotócsoport öt hónapos intenzív munkájának eredményét láthattuk az alkotóházban rendezett kiállításon. Czifra Eszter, Dudás Ádám, Herczku Éva , Kárpáti Bence, Király Viktória, Kiss Kincső, Kovács Szilárd, Nagymáthé Richárd, Nemes Barnabás, Szabó Emese, Szeidl Krisztina, Varga Judit és Varga Vince eltérő megoldásokkal, különböző technikákkal megvalósított művei adtak keresztmetszetet az „ Ember világáról” ahogyan ők látják.

Feltűnően nagy méretű olaj és akril technikával készült festmények bátor színhasználata, életkorukat meghazudtoló technikai megoldások tették igazán különlegessé a kiállító teremmé alakított alkotóházat.

A 10 órakor kezdődő tehetség napot három fiatal zenekar, a „ REVANT”, a „FÉL HÉT” és a „PUSZTAI BAND” bemutatkozása tette színesebbé.

Az udvaron felállított rendezvény sátorban Kárpáti József, a program vezetője , Jesztl József és Bódi Árpád tartottak előadást a tehetséggondozásról.

 

További részletek és képek találhatók a csoport facebook oldalán:

 

https://www.facebook.com/pages/EGO-ET-MUNDI/472969376105901?fref=ts